ZARARLILARLA MÜCADELEDE REHBERBayramiç Tohum Takas Şenliğinde çok zamandır merak ettiğim Fusün Tezcan ile de tanıştım. Karşıma tahminimden de şahane bir insan çıktı. Yaklaşık 3,5 yıldır hazırlamış olduğu kitabını çıkar çıkmaz aldığımda oldukça etkilenmiştim. Zira Türkçe kaynak konusunda sıkıntı çekmeyen yoktur heralde... Özellikle de bahçecilik, tarım ve doğal hayat ile ilgilenen insanlar için tam bir rehber niteliği taşıyor. Boyutları da öyle iyi düşünülmüş ki kolaylıkla yanınızda taşıyabilirsiniz. 

Kitapta yaklaşık onlarca tarif var. Uygulamada dikkat edilecek noktaları da iyice okumak, hemen reçeteleri hazırlamamak mücadelede başarılı olmak açısından çok önemli. Hatta bazı böcekler için ilaç kullanmadan önce yapılması gerekenleri uygularsanız kolayca zararlı böceklerden kurtulabilir ve kitabın bir başka bölümünde yer alan bilgiler ışığında yararlı böcekleri de bahçenize çağırabilirsiniz:))

Zehirli tarım ilaçlarına başvurmadan, ama hangi ev yapımı ilacın neye yaradığını da öğrenerek bir nebze de olsa doğaya verilen zararı azaltabilirsiniz. Bu kitap sayesinde ne kadar kolay olduğunu da bizzat göreceksiniz. Hadi ne duruyorsunuz, hemen bir kitapçıya ya da internete sipariş vermeye:))

İletişim için: bortu.bocek2011@gmail.com

No comments:

Post a Comment